O nás

Co jsou mateřská centra

Mateřská centra pomáhají

Mateřská centra  zřizují zpravidla mainky na mateřské dovolené, které se zároveň podílejí na jejich samosprávě a zajišťují programy, umožňují rodičům s malými dětmi vyjít z izolace, kam se celodenní péčí o dítě dostávají.

MC jsou založena na principu rodinné svépomoci a vzájemné službě,  poskytují společenství, solidaritu a otevřenost všem generacím.

MC nabízí pomoc svépomocí, vzájemné naslouchání, výměnu zkušeností a laické poradenství.

Role mateřských center ve společnosti

  • MC jsou místem, kde jsou děti vítány. Nacházejí zde přirozené společenství vrstevníků a vidí svoji matku v jiné roli než v domácnosti.
  • MC mají neformální charakter a pomáhají nalézat nové přátele.
  • Otevřenost MC umožňuje integraci do společenství "odlišných" a učí toleranci a předchází xenofobii. MC jsou otevřena všem rasám, různým sociálním vrstvám, lidem s různým postižením, uprchlíkům a dalším.
  • MC vznikají dobrovolnou činností občanů a tím přispívají k rozvoji občanské společnosti a posilují mateřskou roli ženy. Společenství v MC umožňuje na principu příkladu včasné pojmenování problémů a hledání jejich řešení. Předchází se tak konfliktním situacím. V MC se učí rodiny využívat volný čas, proto dochází i k prevenci kriminality.
  • MC pomáhají ženám udržovat jejich profesní orientaci a posilují jejich sebevědomí.
  • Založení občanského sdružení, shánění prostorů a peněz, budování samosprávy MC, koncipování a zajišťování programů, starost o public relation, fundraising vyžaduje orientaci v zákonech, těsný kontakt s obecními úřady a zájem o obecné dění. To všechno se musejí ženy zakládající MC naučit.

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich

Kalendář akcí

kremilek_17.jpg

 Cvičení v Křemílku

Více:

Aktuální informace:

 FESTIVAL RODINY

FR_LOGO_FINAL_(1).png

 Příměstské tábory 

VÍCE:

Přihlášky a informace

 

www.kremze.cz

HDRY_BARVA-page-001.jpg 

www.materska-centra.cz

www.kraj-jihocesky.cz

 

Starnet_nové_logo_2019_web.png

Logo_ROSSMANN_drogerie_parfumerie_jpg.jpg